
25232860M00
SKiiP12NAB12T4V10-M00
MiniSKiiP II 1, No accessory
25232860M00
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Product Status | In Production |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 15 A |
| Voltage (V) | 1200 V |
| Topology | CIB |
| Product line | MiniSKiiP |
| Housing | MiniSKiiP II 1 |
| Dimensions (LxWxH) | 42x40x16 |
| Technology | IGBT |
| Chip technology | IGBT 4 (Trench) |
| Features | Trench 4 IGBTsRobust and soft switching freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognized: File no. E63532 |
| Typical applications | Inverter up to 12 kVATypical motor power 5,5 kW |
| Variant | No accessory |
| Variant Description | The SKiiP12NAB12T4V10-M00 is a 1200 V IGBT module and comes as bare module without pre-applied thermal paste or lid ideal for custom assembly processes. |
| Variant Short Description | Bare module without pre-applied TIM or lid |
| Variants | <a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m00-25232860m00">SKiiP12NAB12T4V10-M00</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m01-25232860m01">SKiiP12NAB12T4V10-M01</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m10-25232860m10">SKiiP12NAB12T4V10-M10</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m11-25232860m11">SKiiP12NAB12T4V10-M11</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m20-25232860m20">SKiiP12NAB12T4V10-M20</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m21-25232860m21">SKiiP12NAB12T4V10-M21</a><a href="/products/p/skiip12nab12t4v10-m25-25232860m25">SKiiP12NAB12T4V10-M25</a> |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Gross weight | 0.04 Kilogram |
| Net weight | 0.03 Kilogram |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |