
25230110M20
SKiiP 35NAB126V1-M20
MiniSKiiP II 3, Standard lid
25230110M20
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Product Status | In Production |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 50 A |
| Voltage (V) | 1200 V |
| Topology | CIB |
| Product line | MiniSKiiP |
| Housing | MiniSKiiP II 3 |
| Dimensions (LxWxH) | 82x59x16 |
| Technology | IGBT |
| Chip technology | IGBT 3 (Trench) |
| Features | Fast Trench IGBTsRobust and soft freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognised file no. E63532 |
| Typical applications | Inverter up to 28 kVATypical motor power 15 kW |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Gross weight | 0.1 Kilogram |
| Net weight | 0.082 Kilogram |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
Variant information
Characteristic | Value |
|---|---|
| Variant | Standard lid |
| Variant Description | The SKiiP 35NAB126V1-M20 is a 1200 V IGBT module and comes with a standard 6.5mm height lid offering proven performance in a classic housing design. |
| Variant Short Description | Module + Standard Pressure Lid |
| Variants | <a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m00-25230110m00">SKiiP 35NAB126V1-M00</a><a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m01-25230110m01">SKiiP 35NAB126V1-M01</a><a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m10-25230110m10">SKiiP 35NAB126V1-M10</a><a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m11-25230110m11">SKiiP 35NAB126V1-M11</a><a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m20-25230110m20">SKiiP 35NAB126V1-M20</a><a href="/products/p/skiip-35nab126v1-m21-25230110m21">SKiiP 35NAB126V1-M21</a> |