
25231560M10
SKiiP 24NAB12T4V10-M10
MiniSKiiP II 2, Slim lid M10
25231560M10
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Product Status | In Production |
| Country of origin | ChinaGermany |
| Current (A) | 35 A |
| Voltage (V) | 1200 V |
| Topology | CIB |
| Product line | MiniSKiiP |
| Housing | MiniSKiiP II 2 |
| Dimensions (LxWxH) | 59x52x16 |
| Technology | IGBT |
| Chip technology | IGBT 4 (Trench) |
| Features | Trench 4 IGBTsRobust and soft switching freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognized: File no. E63532 |
| Typical applications | Inverter up to 22 kVATypical motor power 11 kW |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Gross weight | 0.06 Kilogram |
| Net weight | 0.055 Kilogram |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
Variant information
Characteristic | Value |
|---|---|
| Variant | Slim lid M10 |
| Variant Description | The SKiiP 24NAB12T4V10-M10 is a 1200 V IGBT module and comes with a 2.8mm height slim pressure lid for compact layouts. |
| Variant Short Description | Module + Slim Pressure Lid |
| Variants | <a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m00-25231560m00">SKiiP 24NAB12T4V10-M00</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m01-25231560m01">SKiiP 24NAB12T4V10-M01</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m10-25231560m10">SKiiP 24NAB12T4V10-M10</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m11-25231560m11">SKiiP 24NAB12T4V10-M11</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m15-25231560m15">SKiiP 24NAB12T4V10-M15</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m20-25231560m20">SKiiP 24NAB12T4V10-M20</a><a href="/products/p/skiip-24nab12t4v10-m21-25231560m21">SKiiP 24NAB12T4V10-M21</a> |