
25230770M25
SKiiP16NEL16V1-M25
MiniSKiiP II 1, Standard lid and HPTP
25230770M25
Produktdaten
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Produktstatus | In Production New |
| Herkunftsland | ChinaGermany |
| Stromstärke (A) | 50 A |
| Spannung | 650 V |
| Produktlinie | MiniSKiiP |
| Gehäuse | MiniSKiiP II 1 |
| Abmessungen (LxBxH) | 42x40x16 |
| Technologie | IGBT |
| Eigenschaften | Robust and soft freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognised: File no. E63532 |
| Stoßstrom (A) | 75 A |
Allgemeine Spezifikationen
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Bruttogewicht | 0.046 Kilogramm |
| Nettogewicht | 0.036 Kilogramm |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
Variant information
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Variante | Standard lid and HPTP |
| Varianten Beschreibung | The SKiiP16NEL16V1-M25 is a 650 V IGBT module and comes with a 6.5mm height standard pressure lid and pre-applied High Performance Thermal Paste (HPTP, λ=2.5 W/mK). HPTP is a silicone-based thermal paste that offers outstanding thermal performance and maximizes the module's output power or significantly increases the module lifetime. |
| Varianten Kurzbeschreibung | Module + Standard Pressure Lid + High Performance Thermal Paste (HPTP) |
| Variants | <a href="/products/p/skiip16nel16v1-m20-25230770m20">SKiiP16NEL16V1-M20</a><a href="/products/p/skiip16nel16v1-m01-25230770m01">SKiiP16NEL16V1-M01</a><a href="/products/p/skiip16nel16v1-m05-25230770m05">SKiiP16NEL16V1-M05</a><a href="/products/p/skiip16nel16v1-m21-25230770m21">SKiiP16NEL16V1-M21</a><a href="/products/p/skiip16nel16v1-m25-25230770m25">SKiiP16NEL16V1-M25</a> |