
25230630M20
SKiiP 26NAB066V1-M20
MiniSKiiP II 2, Standard lid
25230630M20
Produktdaten
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Produktstatus | In Production |
| Herkunftsland | ChinaGermany |
| Stromstärke (A) | 50 A |
| Spannung | 600 V |
| Topologie | CIB |
| Produktlinie | MiniSKiiP |
| Gehäuse | MiniSKiiP II 2 |
| Abmessungen (LxBxH) | 59x52x16 |
| Technologie | IGBT |
| Chip Technologie | IGBT 3 (Trench) |
| Eigenschaften | Trench IGBTsRobust and soft freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognised file no. E63532 |
| Typische Anwendungsgebiete | Inverter up to 12,5 kVATypical motor power 5,5 kW |
Allgemeine Spezifikationen
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Bruttogewicht | 0.06 Kilogramm |
| Nettogewicht | 0.055 Kilogramm |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
Variant information
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Variante | Standard lid |
| Varianten Beschreibung | The SKiiP 26NAB066V1-M20 is a 600 V IGBT module and comes with a standard 6.5mm height lid offering proven performance in a classic housing design. |
| Varianten Kurzbeschreibung | Module + Standard Pressure Lid |
| Variants | <a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m00-25230630m00">SKiiP 26NAB066V1-M00</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m01-25230630m01">SKiiP 26NAB066V1-M01</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m10-25230630m10">SKiiP 26NAB066V1-M10</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m11-25230630m11">SKiiP 26NAB066V1-M11</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m15-25230630m15">SKiiP 26NAB066V1-M15</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m20-25230630m20">SKiiP 26NAB066V1-M20</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m21-25230630m21">SKiiP 26NAB066V1-M21</a><a href="/products/p/skiip-26nab066v1-m25-25230630m25">SKiiP 26NAB066V1-M25</a> |