
25231470M21
SKiiP 35NAB12T4V1-M21
MiniSKiiP II 3, Standard lid and Wacker P12
25231470M21
Produktdaten
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Produktstatus | In Production |
| Herkunftsland | ChinaGermany |
| Stromstärke (A) | 50 A |
| Spannung | 1200 V |
| Topologie | CIB |
| Produktlinie | MiniSKiiP |
| Gehäuse | MiniSKiiP II 3 |
| Abmessungen (LxBxH) | 82x59x16 |
| Technologie | IGBT |
| Chip Technologie | IGBT 4 (Trench) |
| Eigenschaften | Trench 4 IGBTsRobust and soft switching freewheeling diodes in CAL technologyHighly reliable spring contacts for electrical connectionsUL recognized: File no. E63532 |
| Typische Anwendungsgebiete | Inverter up to 26 kVATypical motor power 15 kW |
Allgemeine Spezifikationen
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Bruttogewicht | 0.1 Kilogramm |
| Nettogewicht | 0.082 Kilogramm |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |
Variant information
Eigenschaften | Wert |
|---|---|
| Variante | Standard lid and Wacker P12 |
| Varianten Beschreibung | The SKiiP 35NAB12T4V1-M21 is a 1200 V IGBT module and comes with a standard 6.5mm height lid and pre-applied silicone-based thermal paste Wacker P12 (λ=0.8 W/mK). |
| Varianten Kurzbeschreibung | Module + Standard Pressure Lid + Thermal Paste Wacker P12 |
| Variants | <a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m00-25231470m00">SKiiP 35NAB12T4V1-M00</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m01-25231470m01">SKiiP 35NAB12T4V1-M01</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m05-25231470m05">SKiiP 35NAB12T4V1-M05</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m10-25231470m10">SKiiP 35NAB12T4V1-M10</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m11-25231470m11">SKiiP 35NAB12T4V1-M11</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m15-25231470m15">SKiiP 35NAB12T4V1-M15</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m20-25231470m20">SKiiP 35NAB12T4V1-M20</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m21-25231470m21">SKiiP 35NAB12T4V1-M21</a><a href="/products/p/skiip-35nab12t4v1-m25-25231470m25">SKiiP 35NAB12T4V1-M25</a> |